Księgowość i kadry dla wymagających

Uwolnij zasoby. Ogranicz koszty. Zaufaj profesjonalistom.

Twoje finanse,
hamulcem wzrostu?

Złożoność procesów rachunkowych, podatkowych, sprawozdawczych, wdrożenie MSSF/MSR, formalizm i częste zmiany przepisów, stanowią istotne wyzwanie, nawet, dla naprawdę doświadczonego księgowego. Sprawne finanse to nie tylko dobra księgowość, ale również controlling, rachunkowość zarządcza i doświadczenie ogólnobiznesowe.

Poniższe przykłady brzmią znajomo?

Mój obecny księgowy nie nadąża za wzrostem mojego biznesu

Twój księgowy jest sumienny i dokładny, nigdy nie szczędził godzin po pracy. Pracuje dla Ciebie od lat. W międzyczasie Twoja firma urosła kilkukrotnie. Coraz częściej musisz podejmować szybkie i poważne decyzje. Brakuje partnera patrzącego biznesowo na finanse. Wiesz, jakie to niesie ryzyka. Może czas o tym poważnie porozmawiać?

Nigdy niekończąca się opowieść

Kolejny wakat w kadrach, kolejny główny księgowy, stres przed wizytą biegłego, masz wrażenie, że to się nigdy nie skończy. Jak w tych warunkach myśleć o Twojej wizji wejścia na giełdę? Nie chcesz wpaść z deszczu pod rynnę, kolejny rok zwlekasz z decyzją, bo masz przed sobą obraz katastrofy. Chyba czas zapytać o alternatywę?

Zapewnienie ciągłości i jakości

Twój dyrektor finansowy po 30 latach odszedł na emeryturę. Zespół księgowy się powoli rozpada. Ty nie masz dość czasu, aby zaangażować się należycie w proces rekrutacji. Masz dość bieżących tematów związanych z rozwojem produktów i pozyskiwaniem klientów. Chciałbyś zautomatyzować księgowość i wdrożyć elementy controllingu w firmie. Błędny wybór może mieć bardzo poważne skutki. Pomyśl o alternatywie. Wybierz profesjonalny outsourcing.

Zmieniające się przepisy

Zrozumienie zawiłości, nowych, bardzo trudnych czasem do jednoznacznego zinterpretowania regulacji, jest zmorą każdego księgowego. Twój biznes, to nie biuro rachunkowe, a co kwartał słyszysz od księgowej: “Szefie, jest nas za mało”! Ty wiesz, że nie chodzi tu o ilość, lecz doświadczenie, dostęp do pewnych źródeł i odpowiednie ułożenie procesów. Pomyśl o alternatywie. To się po prostu opłaci!

Szefie, nigdy nie pracowałem w spółce giełdowej

Twój zespół księgowy, mimo że bardzo zaufany, nie dysponuje kompetencjami, koniecznymi, aby zagwarantować sprawną obsługę w nowych realiach. Potrzebujesz doświadczonych specjalistów, którzy ustawią i obsłużą procesy raportowe wynikające z wejścia na GPW i poradzą sobie z zawiłościami MSSF/MSR.

Outsourcing

Finanse nadążające
za organizacją

Pomyśl o partnerze, który będzie biegł równo z Tobą, niezależnie od warunków, tempa i przeszkód na drodze. Który poda rękę gdy tego potrzebujesz. Niezależnie czy prowadzisz średnie przedsiębiorstwo produkcyjne, dużą spółkę handlową, planujesz globalną ekspansję czy wejście na giełdę. Sprawne finanse są bazą zarówno do bieżącego funkcjonowania jak i myślenia o przyszłości.
Zobacz, co możesz zyskać ,współpracując z nami.

Księgowi czujący biznes

Rachunkowość finansowa, zarządcza oraz controlling kosztów w jednym miejscu. Twoja recepta na minimalizację ryzyk nie tylko księgowych, ale i biznesowych.

Stabilizację i przewidywalność

Koniec problemów z wiecznym prostowaniem i odgrzebywaniem z zaległości, błędami w rozrachunkach, bałaganem na kontach analitycznych, spóźnionymi sprawozdaniami.

Jakość z dowolnego miejsca

Nie ma znaczenia czy swój biznes prowadzisz w Przemyślu, Ełku czy Białogardzie. Dostęp do profesjonalnych doradców masz z dowolnego miejsca nie tylko w Polsce.

Faktyczną efektywność

Jeden specjalista działający w dobrze zaprojektowanym, zintegrowanym i zautomatyzowanym środowisku, może zrobić znacznie więcej niż nawet kilku pozbawionych tych możliwości.

Gotowość na nową rzeczywistość

Nowe regulacje? Dezinformacja? Dzięki wieloletnim kontaktom, współpracy z przedstawicielami wielkiej czwórki, instytucji takich jak banki czy KNF jesteśmy w stanie dostarczać sprawdzone informacje.

Zwiększyć trafność decyzji

Przed Tobą ważne decyzje, mogące wpłynąć na przyszłość firmy. Z nami możesz takie decyzje podjąć świadomie w oparciu o fakty i rekomendacje oparte na rzetelnie zbieranych i agregowanych danych.

Finanse klasy premium

Czujesz, że Twoja firma nabiera wiatru w żagle, chcesz przejść na wyższy poziom. Zadbaj o pewne otoczenie, powierzając finanse partnerom z GROUND FROST.
Gwarantujemy, że będzie to dobra inwestycja!

Porozmawiaj z nami

FAQ

Pewnie miałeś styczność z niejednym biurem rachunkowym. Zobacz poniżej, co nas wyróżnia, na jakie potrzeby naszych klientów odpowiadamy, czym się zajmujemy, jakich usług u nas nie znajdziesz?

Jaką mam pewność, że poradzicie sobie z wymogami giełdowymi związanymi z terminowym raportowaniem? Mam w tym zakresie złe doświadczenia.

Nad pracą całego zespołu księgowego, na bieżąco czuwają nasi eksperci, będący członkami m.in. takich stowarzyszeń jak ACCA. Od lat specjalizują się w usługach księgowych zgodnych z międzynarodowymi (MSSF/MSR) i amerykańskimi standardami rachunkowości (US GAAP). Rozwijając nasz zespół, kładziemy bardzo dużą uwagę na weryfikację merytorycznych i praktycznych umiejętności niezbędnych do obsługi złożonych projektów. Nasi eksperci pracują m.in. dla takich firm giełdowych jak Gobarto, MCI, Trakcja i wielu innych.

Jak wyglądałby proces przepływu dokumentów i informacji pomiędzy naszą firmą a Ground Frost?

Od lat inwestujemy w technologię i doskonalimy rozwiązania umożliwiające płynną, dwukierunkową wymianę informacji. Stworzyliśmy od podstaw całe procedury księgowe, obiegu dokumentów, obrotu gotówkowego pozwalające na pełną automatyzację. Wystarczy, że Klient przesyła do nas skany lub elektroniczne wersje dokumentów. Takie rozwiązanie pozwala na bardzo szybkie, automatyczne księgowanie.

Na czym polegają Wasze usługi, wspierające kluczowe decyzje zarządcze w firmie?

Jako Ground Frost świadczymy usługi stricte określane jako rachunkowość zarządcza. Obejmują one między innymi rejestrację transakcji na MPK oraz raportowanie transakcji wedle zadanych kryteriów. Na życzenie klienta monitorujemy poziom kosztów względem założeń budżetowych, wspomagamy procesy budżetowania i planowania finansowego. Co ważne dysponując wszystkimi niezbędnymi danymi we własnym systemie, możemy w znacznym stopniu zautomatyzować niektóre procesy kontrolne i udostępnić kadrze zarządzającej kokpity ułatwiające podejmowanie tak operacyjnych jak i strategicznych decyzji.

Czy pracujecie na systemach Klientów?

Tak. Często nasi klienci, chcąc przejść do nas, życzą sobie zachować swój dotychczasowy system księgowy. W takich przypadkach nasi pracownicy otrzymują dostęp do tego systemu i księgowania odbywają się bezpośrednio w systemie klienta.

Czy przygotowujecie deklarację CIT, VAT, PIT, ZUS?

Oczywiście przygotowujemy deklaracje CIT, VAT, PIT, ZUS oraz przejmujemy wszystkie czynności związane z raportowaniem regulacyjnym.

W jaki sposób przygotowujecie zamknięcia miesiąca?

Proces zamknięcia miesiąca przeprowadzamy w komunikacji z klientem, w celu ustalenia poprawnych poziomów rezerw, RMK itp.

Czy można Wam zlecić aktualizację polityki rachunkowości

Sporządzamy i monitorujemy poprawność i aktualność polityki rachunkowości.

Czy sporządzacie różnego rodzaju sprawozdania?

Sporządzamy roczne sprawozdania finansowe, pakiety konsolidacyjne, sprawozdania zarządcze.

Przykładowe, zrealizowane projekty.

Z podobnymi, aczkolwiek różnymi wyzwaniami mierzymy się każdego dnia od lat. Ta różnorodność oparta o powtarzalne fundamenty, cieszy i inspiruje do stałego rozwoju.Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami.

Modelowanie finansowe

Więcej

Outsourcing księgowości i kadr

Więcej

Audyty śledcze

Więcej

MSSF — Międzynarodowe standardy rachunkowości

Więcej

Walidacje

Więcej

Wyceny instrumentów i podmiotów

Więcej