Zgodnie z potrzebami

Dla tych dużych i tych mniejszych. Zobacz, jak działamy. Sprawdź, co możesz zyskać.

Ty znasz swój biznes.
My jesteśmy, by Cię wspierać

Nie zawsze potrzebujesz stałej obsługi. Nie planujesz najbardziej złożonej transakcji. Czasem chcesz poznać potencjalnego partnera, zanim “wypłyniecie na pełne morze”. Niezależnie czy reprezentujesz średnią, czy dużą firmę, międzynarodową korporację, chętnie podejmiemy się pomocy w różnych sytuacjach. Zobacz jakich:

Due diligence dla sprzedającego

Jeżeli planujesz sprzedaż spółki, chcesz dobrze przygotować się do całego procesu. Warto przeprowadzić własne badanie, które pozwoli obiektywnie ocenić czy Twoja firma będzie atrakcyjna dla potencjalnego kupującego, czy nie okaże się obarczona istotnymi wadami, które mogłyby wpłynąć na zerwanie lub znaczne utrudnienie rozmów.

Takie badanie powinno objąć kompleksowe zebranie oraz agregację wszystkich danych, identyfikację ryzyk finansowych i operacyjnych, kalkulację skorygowanych wyników, aktywów netto oraz wkład do kalkulacji ceny. Takie zlecenia realizujemy bardzo często.

Due diligance dla kupującego

Planujesz zakup konkurencyjnej firmy, która pomoże Ci dotrzeć do zupełnie nowej grupy odbiorców. Masz już na oku taki podmiot, znasz właściciela. Jako podwykonawca realizował dla Ciebie różne zlecenia. Zawsze byłeś zadowolony i czujesz. że ten “deal” pozwoli zrealizować długo odkładane plany. Warto do takiej transakcji się dobrze przygotować.

Potrzebujesz pomocy fachowców, którzy obiektywnie ocenią czy firma jest bezpieczna, tak jak się Tobie wydaje, czy w razie transakcji nie spotkasz się z poważnymi niespodziankami, które w okamgnieniu mogą zmienić tak wyczekiwaną “szansę” w “poważne zagrożenie”.

Identyfikacja i eliminacja nadużyć

Bez względu na to czy jesteś właścicielem, zarządzającym czy odpowiadasz za kontrolę wewnętrzną. Bez odpowiednich procedur, sprawdzonych metodologii i praktycznego doświadczenia, stajesz przed bardzo dużym wyzwaniem, jakim jest wykrywanie i zapobieganie nadużyciom finansowym

Korzystając z profesjonalnego wsparcia, wykryjesz ewentualne schematy nadużyć oraz próby ukrywania czy przenoszenia majątku. Partner zgromadzi dowody i w razie potrzeby przedstawi przed sądem.

Doradztwo w zakresie stosowania MSSF

Większość działów księgowych przechodzących na MSSF napotyka na liczne trudności i znaczną ilość czasu poświęca pozyskiwaniu z różnych źródeł, często niepewnych wskazówek.

Jak poprawnie raportować w przypadku połączeń i konsolidacji, jak podejść do wycen instrumentów finansowych. Kolejne wyzwania to m.in. szacowanie utraty wartości, naliczenia podatku odroczonego. Warto korzystać z pomocy partnera, który z tymi zagadnieniami jest zawsze na bieżąco.

Podział majątku

Niezależnie czy doszło do rozpadu małżeństwa, czy rozbiegły się wizje lub interesy wspólników. Stajesz przed bardzo poważnym pytaniem. Co dalej? Zwykle rozstania wiążą się z dużą dawką niesprzyjających racjonalnemu myśleniu negatywnych emocji.

W takiej sytuacji, wolny od tych emocji, racjonalnie patrzący na cały obraz sytuacji partner jest koniecznością. Poradzi sobie ze złożonością procesów podziałowych, wystąpi w sądzie. Będzie dbał o Twoje interesy jak o swoje własne.

Konsolidacje

Konsolidacje oraz alokacje cen nabycia spędzają sen z powiek nawet bardzo doświadczonym księgowym. Często potrzebna jest bardzo zaawansowana wiedza całego zespołu, który nad tymi złożonymi i czasochłonnymi procesami pracuje.

Dzięki zaangażowaniu sprawdzonego i doświadczonego partnera, klienci nie muszą troszczyć się o prawidłowość wykonania i czasochłonność zadań. Często zespół taki jak nasz, pracuje z księgowością klienta tak blisko, jakby stawał się częścią jego zespołu.

Finanse klasy premium

Czujesz, że Twoja firma nabiera wiatru w żagle, chcesz przejść na wyższy poziom. Zadbaj o pewne otoczenie, powierzając finanse partnerom z GROUND FROST.
Gwarantujemy, że będzie to dobra inwestycja!

Porozmawiaj z nami